ul. A. Mickiewicza 40, 28-200 Staszów
tel./fax: (15) 864 27 11

biuro@osir.staszow.pl

Event międzyszkolny Kids Athletics

15 grudnia w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Staszowie odbył się już trzeci event międzyszkolny w ramach programu Kids Athletics "Lekkoatletyka dla Każdego". Po raz kolejny do startu stanęły najlepsze klasy I-III z czterech szkół podstawowych z terenu Gminy Staszów. W sportowych zmaganiach wzięły udział szkoły: PSP nr 1, PSP nr 2, PSP nr 3 oraz PSP Kurozwęki. Reprezentacje poszczególnych szkół zostały wyłonione na podstawie eliminacji szkolnych. Łącznie w zawodach sportowych wzięło udział 156 uczniów.

Uczestnicy zawodów mogli sprawdzić swoje umiejętności w konkurencjach lekkoatletycznych typu: Formuła 1, drabinka koordynacyjna, skoki na skakance, wahadłowa sztafeta sprinterska, rzut piłką lekarską w tył za głowę. Dzieci były do startu świetnie przygotowane przez swoich nauczycieli.

Podczas rywalizacji nie brakowało emocji i dopingu. Czasami o miejscu na podium decydował jeden punkt. W klasyfikacji klas pierwszych najlepsza okazała się klasa Ia z PSP nr 1 , drugie miejsce wywalczyła klasa Id z PSP nr 2, a na trzecim miejscu podium stanęła klasa Ib z PSP nr 3. W kategorii klas drugich bezkonkurencyjna okazała się klasa IIa z PSP nr 1, drugie miejsce zajęła klasa IIc z PSP nr 3, trzecie miejsce klasa druga z PSP z Kurozwęk, a czwarte miejsce klasa IId z PSP nr 2. W kategorii klas trzecich jednym punktem zwycięstwo wywalczyła sobie klasa IIIc z PSP nr 2 przed klasą IIIc z PSP nr 1. Trzecie miejsce przypadło klasie IIIa z PSP nr 3, a czwarte szkole z Kurozwęk.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy puchary, medale i dyplomy. Dekoracji dokonała pani Jolanta Macias Kierownik Wydziału Edukacji w UMiG Staszów oraz dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Staszowie pan Rafał Glegoła. Organizatorem zwodów była koordynator programu „Lekkoatletyka dla Każdego” Agnieszka Wawrzkiewicz.

Program "Lekooatletyka dla każdego" jest finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystki i objęty jest patronatem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.