ul. A. Mickiewicza 40, 28-200 Staszów
tel./fax: (15) 864 27 11

biuro@osir.staszow.pl

Nocny Turniej Badmintona

Kilkadziesiąt minut po północy, z piątku na sobotę zakończył się III Nocny Turniej Badmintona. W tych nietypowych, ze względu na godzinę rozgrywania zawodach wzięło udział 30 osób m.in. z Buska-Zdroju, Mielca, Chęcin, Połańca oraz Staszowa. Wszystkie mecze rozgrywano w systemie do trzech wygranych setów. Taka formuła rozgrywania meczów sprawiła, że byliśmy świadkami wielu emocjonujących pojedynków.

Po ceremonii otwarcia turnieju, którą dokonali dokonali Ewa Kondek zastępca burmistrza Staszowa oraz Rafał Glegoła dyrektor OSiR, rozpoczęły się zmagania sportowe. Najliczniejszą obsadę miała kategoria wiekowa 16-40 lat mężczyzn. O medale rywalizowało 17 zawodników, podzielonych na cztery grupy. Po rozegraniu meczów grupowych i rundy play-off w finale spotkali się Witold Maryniak oraz Łukasz Bartłomiejczuk. Po pasjonującej walce lepszy okazał się Witlod Maryniak, który zwyciężył 3:1 w setach. Trzecie miejsce w tej kategorii zajął Maciej Antonik. W tej samej kategorii wśród kobiet zwyciężyła Iwona Burzyńska, drugie miejsce zajęła Magdalena Podstawka, a trzecie Karina Poczobut.

Mecze w kategorii wiekowej 40+ odbywały się w grupach. Wśród kobiet nie miała sobie równych Anna Walasek, która wygrała wszystkie pojedynki. Drugie miejsce zajęła Marzena Szczypkowska, która na co dzień szkoli młodych badmintonistów OSiR. Trzecie miejsce zajęła Agnieszka Poczobut, a czwarte Marzena Boroń. Wśród mężczyzn tryumfował Bogusław Mączyński, drugi był Dariusz Kuchniak, a trzecie miejsce zajął Łukasz Łygan. Poza podium znaleźli się Robert Stawiarz i Przemysław Gruszka.

Organizatorami turnieju byli: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Staszowie oraz Stowarzyszenie "Aktywni-Korab".