ul. A. Mickiewicza 40, 28-200 Staszów
tel./fax: (15) 864 27 11

biuro@osir.staszow.pl

SLH. Grali ostatni raz w tym roku

W niedzielę odbyły się dwie kolejki Staszowskiej Ligi Halowej. Na prowadzeniu z kompletem punktów znajduje się Darbud. Na drugie miejsce, po dwóch zwycięstwach awansowała Casablanka. Na trzeciej pozycji znajdują się Old-Boys Staszów. Tabelę zamyka Podmuch Palestyna. Jedyna drużyna, która nie zdobyła jeszcze punktu w lidze.

Darbud idzie jak burza w tym sezonie ligi. Nie przegrali i nie zremisowali żadnego meczu. W piątej kolejce ich przeciwnikiem był INOX-SPAW. Jednak ekipa Inoxu nie potrafiła przeciwstawić się Darbudowi i przegrali 4:7. W 6. kolejce na Darbud czekała drużyna Old-Boys. Od początku widać było, że ten mecz nie uda się wygrać tak łatwo jak poprzedni. Przez całą pierwszą połowę obydwie drużyny szukały sposobu na przeciwnika, ale żadnej nie udało się strzelić bramki. Wynik meczu dopiero w 22. minucie otworzył Mciej Witek. Old-Boys rzucili się do odrabiania straty, ale ich starania nie przynosiły efektu, aż do 28. minuty, gdy za zagranie ręką w polu karnym przez Pawła Cecota, sędziowie podyktowali rzut karny. Skutecznym egezkutorem okazał się Damian Belusiak i był remis. Zacięta walka trwała dosłownie do ostatniej sekundy. Gdy wydawało się już, że mecz zakończy się remisem, równo z syreną Witek precyzyjnym strzałem tuż przy słupku zdobył zwycięską bramkę dla Darbudu. Po sześciu kolejkach Darbud nadal jest niepokonany i z kompletem 18 punktów prowadzi w lidze.

Potknięcie Old-Boys wykorzystała Casablanca. W piątej kolejce pokonali Chłodnicki Kowalstwo 5:4. Casablanca prowadziła 5:1, ale pod koniec meczu dali sobie strzelić trzy bramki. Można przypuszczać, że gdyby to spotkanie potrwało trochę dłużej mogłoby się zakończyć co najmniej podziałem punktów.
Kolejnym przeciwnikiem Casablanki były Delikatesy "Alfa". Drużyna, która spisuje się w rozgrywkach dość przeciętnie. Wygrali tylko jeden mecz i w tym spotkaniu powiększyć konto punktowe też nie zdołali. Już w 3. minucie Casablanca prowadziła po golu Dominika Świątka. Pięć minut później Mateusz Zdziuch strzelił mocno w kierunku bramki, lot piłki po drodze zmnienił Grzegorz Chyliński i było 2:0. Drugą połowę lepiej rozpoczęli gracze Delikatesów. Chyliński zrehabilitował się i zdobył bramkę kontaktową. W dalszej części meczu, z minuty na minutę zwiększała się przewaga Casablanki. W ciągu minuty zdobyli dwa gole i prowadzili 4:1. Piłkarze Delikatesów próbowali odrobić straty. Karol Rozegnał zdobył bramkę, ale jak się później okazało to ostatnie trafienie dla "Alfy". W końcówce spotkania bramki strzelili jeszcze Zdziuch i Artur Merchut i Casablanca zwyciężyła 6:2.

Przed piłkarzami teraz świąteczno-noworoczna przerwa. Kolejne ligowe mecze dopiero 3 stycznia.

Wyniki 5. kolejki
Casablanca - Chłodnicki Kowalstwo 5:4; MATMONT Połaniec - Podmuch Palestyna 8:1; Delikatesy "Alfa" Mostki - Old-Boys Staszów 3:9; INOX-SPAW Niziny - Darbud 4:7.

Wyniki 6. kolejki
Chłodnicki - MATMONT 7:9; Delikatesy "Alfa" - Casablanca 2:6; Podmuch Pal. - INOX-SPAW 2:7; Old-Boys - Darbud 1:2.