ul. A. Mickiewicza 40, 28-200 Staszów
tel./fax: (15) 864 27 11

biuro@osir.staszow.pl

Czwarte miejsce "trójki" w MLPR

Drużyna staszowskiej "trójki" zajęła czwarte miejsce w kategorii szkół podstawowych w XII edycji turnieju Mała Liga Piłki Ręcznej. Finały tego największego turnieju piłki ręcznej dla młodzieży rozegrano 2 grudnia w hali Centrum Sportu Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach.

Staszowska drużyna w meczu półfinałowym przegrała 10:21 z późniejszymi zwycięzcami turnieju reprezentacją Szkoły Podstawowej nr 11 w Kielcach. W meczu o 3 miejsce, podopieczni Wiesława Grosickiego zmierzyli sie z drużyną z Królewca. Mimo dobrej gry do przerwy (prowadzenie 12:10) i przez część drugiej połowy nie potrafili w końcówce spokania utrzymać korzystnego wyniku i przegrali 17:20.

Ceremonię zakończenia turnieju uświetniły występami nasze czirliderki. Wzięło niej udział wielu znakomitych gości między innymi prezes Vive Tauronu Kielce Bertus Seraas, zawodnicy klubu Sławomir Szmal, Denis Buntić, Mateusz Kus i trener Talant Dujszebajew. Nagrodę indywidualną dla najlepszego strzelca turnieju w kategorii szkół podstawowych otrzymał Kuba Hawryluk. Ponadto trenerzy klubu Korab-OSiR Staszów Beata Rachoń i Grzegorz Kwasek zostali uhonorowani odznakami Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Organizatorem Małej Ligi Piłki Ręcznej jest Fundacja Vive Serce Dzieciom.