ul. A. Mickiewicza 40, 28-200 Staszów
tel./fax: (15) 864 27 11

biuro@osir.staszow.pl

Darbud mistrzem SLH

W meczu na szczycie 13. kolejki, Darbud zremisował z Old-Boys Staszów 1:1 i został mistrzem 8. edycji Staszowskiej Ligi Halowej. Na kolejkę przed końcem rozgrywek znamy również pozostałe miejsca na podium. Bez względu na wyniki ostatniej kolejki drugie miejsce zajmą Old-Boys Staszów, a trzecie Casablanca.

Old-Boys przystępowali do meczu z Darbudem z chęcią rewanżu za pechową porażkę w pierwszym meczu. Przypomnijmy, że Darbud wygrał 2:1 strzelając zwycięzkiego gola równo z syreną kończącą mecz. Pierwsze pięć minut rewanżowego spotkania cechowała wyrównana gra obu zespołów. Żadnej z drużyn nie udało się stworzyć klarownej sytuacji pod bramką przeciwnika. Wynik meczu otworzył w 10 minucie Zdzisław Zgórski. Okazję do podwyższenia prowadzenia Old-Boys mieli tuż przed końcem pierwszej połowy. Silny strzał Mateusza Franusa na rzut rożny wybił bramkarz Mateusz Olejarnik. z rzutu rożnego Franus podał dokładnie do nieobstawionego Sylwestra Gawłowskiego, ale jego strzał znakomicie obronił bramkarz Darbudu. W drugiej połowie Old-Boys nie potrafili podwyższyć wyniku, mimo kilku dobrych okazji. Końcówka spotkania należała do Darbudu. Między 28. a 29. minutą zamknęli przeciwników na swojej połowie, niczym w hokejowym zamku. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się zwycięstwem Old-Boys, w zamierzaniu pod bramką Pawła Króla najlepej odnalazł się Paweł Cecot i zdołał umieścić piłkę w bramce. Historia się powtórzyła i Old-Boys poraz drugi w sezonie stracili punkty w końcówce meczu, a piłkarze Darbudu mogli cieszyć się ze zdobycia tytułu mistrzowskiego.

Nie mniej wyrównany przebieg miał mecz pomiędzy Casablanką a Delikatesami "Alfa". Początek meczu należał do Casablanki. W piątej minucie Dominik Świątek znalazł się w polu karnym, sprytnie przełożył piłkę z lewej na prawą nogę i strzelił nie do obrony tuż przy słupku. Piłkarze Delikatesów zdołali wyrównać w ósmej minucie. Autorem bramki był Grzegorz Chyliński. Casablanca odpowiedziała cztery minuty później. Gola na 2:1 zdobył Kamil Witek. Tuż przed końcem pierwszej połowy Chyliński znalazł się sam na sam z bramkarzem. Karol Małas obronił jego strzał, jednak przy dobitce Karola Rozegnała był juz bez szans i pierwsza połowa zakończyła się remisem 2:2. Przez większość drugiej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku. Dopiero w 21. minucie Artur Misterkiewicz ponownie wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W 26. minucie na 4:2 podwyższył Mateusz Zdziuch. W końcówce spotkania bramkę kontaktową zdobył Wojciech Misiak, ale mimo starań piłkarzom Delikatesów nie udało się doprowadzić do remisu i przegrali z Casalanką 3:4.

Wyniki 13. kolejki:
Casablanca - Delikatesy "Alfa" Mostki 4:3; MATMONT Połaniec - Chłodnicki Kowalstwo 1:5; Inox-Spaw Niziny - Podmuch Palestyna 2:1; Darbud - Old-Boys Staszów 1:1.